Używana przez nas technologia, została wynaleziona i opatentowana w USA na potrzeby oczyszczenia symbolu Stanów Zjednoczonych – wykonanej ze stali i miedzi Statuy Wolności – tak by w żaden sposób nie naruszyć jej powierzchni a zarazem by wyglądała jak nowa. Jest to innowacyjna, bezinwazyjna, skuteczna metoda oczyszczania, doskonale sprawdzająca się m.in. we wszystkich sektorach przemysłu, w 100 % bezpieczna zarówno dla środowiska jak i człowieka wykonującego czyszczenie. Istotną zaletą, jest również fakt, iż używane przez nas ścierniwo to substancja niepalna oraz nie iskrząca, co czyni z niej idealne medium do pracy w warunkach szczególnego zagrożenia np.: wybuchem, pożarem. Sodowanie uznano w USA za najskuteczniejszą metodę oczyszczania. Sprawdzona metoda oczyszczania linii przesyłowych, technologicznych, reaktorów, silosów, maszyn, zbiorników instalacji w sektorach paliwowym, chemicznym, rolniczym, odlewniczym i spożywczym. Używana z powodzeniem w budownictwie, motoryzacji czy lakiernictwie (metoda czyszczenia poszyć aluminiowych aut, statków, samolotów, zabytkowych pojazdów itp.) Propagowana przez nas UTC (Unikalna Technika Czyszczenia) jako jedyna zapewni bezinwazyjne oczyszczenie zarówno zabrudzeń przemysłowych jak i środowiskowych z każdej powierzchni – bez względu na gabaryty!

MOTORYZACJA

zastMotoOgniska korozji pod ładnie wyglądającą powłoką lakieru? W procesie renowacji, podstawową sprawą jest pozbycie się starego lakieru, tak by odsłonić ewentualne wady poszycia. Sodablasting to najlepsza droga do renowacji Twojego pojazdu!Sodowanie umożliwia pozbycie się lakieru, wszelkiego rodzaju zabrudzeń, nalotów itp. Bez uszkadzania powierzchni . Nie powoduje nagrzewania i deformacji blach (jak w przypadku piaskowania). Podczas czyszczenia nie ma potrzeby demontażu podzespołów – sodowanie jest bezpieczne dla szyb, gumowych uszczelek, chromów czy plastiku. Pozostałości ścierniwa (nie toksyczne) po czyszczeniu, wystarczy wydmuchać sprężonym powietrzem lub po prostu spłukać wodą. Sodablasting sprawi że Twój pojazd będzie wyglądał „jak z fabryki” a powierzchnia blach będzie w najlepszy dostępny obecnie sposób przygotowana do kolejnego etapu procesu renowacji!

Czyścimy:

- karoserie aut i motocykle
- podzespoły mechaniczne, silniki itp.
- maszyny rolnicze
- autobusy, campery
- pociągi i tramwaje
- renowacja felg aluminiowych (sodowanie + szkiełkowanie)

Rodzaje zabrudzeń: Smary, oleje, farby, spalenizna, graffiti, asfalt, wapń, emulsje, nalepki, tłuszcze i inne.


BUDOWNICTWO

zastBudowSodablasting to najlepsza technika do oczyszczenia cegły oraz piaskowca. W pełni bezpieczna dla materiału i najbardziej efektywna metoda czyszczenia – bez użycia chemii! Czyściliśmy szybko i efektywnie elewacje z ponad 100-letniego osadu (pod konserwatorem zabytków). Czyścimy: zabytkowe elewacje budynków z cegły, drewna, domy drewniane, sidingi, meble drewniane, schody, podłogi z drewna, piaskowca,konstrukcje betonowe Rodzaje zabrudzeń: naturalne zabrudzenia środowiskowe, resztki tynku oraz farb, lakierów, bejc czy graffiti.

 

CZYSZCZENIE DREWNA

zastWoodDrewniane elementy (domy, meble itp.) wymagają specjalnego procesu oczyszczania. W przypadku czyszczenia z naturalnych zabrudzeń czy zdejmowania bejc, lakierów, farb – jesteśmy w stanie efektywnie przyspieszyć tok prac bez stosowania szkodliwej chemii i „skrobanki”. Z powodzeniem współpracujemy z wieloma zakładami konserwatorskimi.

 


MARYNISTYKA

zastMarineKiedy przyjdzie czas na odnowienie łodzi czy jachtu, tradycyjne metody jak szlifowanie, okazują się mało skuteczne i pracochłonne. Skrobanie i szlifowanie może uszkodzić poszycie kadłuba. Sodowanie znacznie usprawni renowację każdej jednostki pływającej a przy tym nie uszkodzi pierwotnego materiału. Czyścimy: łodzie, jachty, kutry rybackie, łodzie wycieczkowe, kajaki, deski windsurfingowe, elementy napędu

 
Rodzaje zbrudzeń: Naturalne osady, farby i lakiery, gelcoat

PRZEMYSŁ

zastIndustKiedy nadchodzi przestój na serwis i czyszczenie w fabrykach/firmach przemysłowych, czas odgrywa niezmiernie ważną rolę. Każdy dzień przestoju maszyn/elementów linii produkcyjnej to strata. SodaBlasting jest w stanie wyczyścić każdy rodzaj urządzeń, bez względu na gabaryty – nie uszkadzając zarazem czyszczonej powierzchni. Szybkość i efektywność procesu naszego czyszczenia, znacząco wpływa na obniżenie kosztów związanych z przestojem lub serwisem urządzeń. Wielokrotnie udowadnialiśmy, iż sodowanie to doskonały system usuwania powłok lakierniczych i zabrudzeń. Od czasu kiedy pojawiliśmy się z naszą usługą, piaskowanie zaczyna przechodzić do lamusa a klienci nie muszą odtąd martwić się o pokrzywione i uszkodzone powierzchnie urządzeń (np. aluminium).

Zastosowanie: wszystkie gałęzie przemysłu!

PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

zastFoodW przemyśle spożywczym, czystość jest sprawą pierwszorzędną. Środki czystości stworzone na potrzeby "spożywki" są bardzo toksyczne i wymagają specjalnych środków ostrożności m.in. dokładne płukanie po użyciu. Ścierniwo którego używamy jest w 100% procentach nie toksyczne. Sodowanie usuwa wszelkiego rodzaju przypalenia, ciężkie zabrudzenia na piecach, formach do wypieku, grillach i innych urządzeń kuchennych.

 


RENOWACJA PO POŻARACH

zastFirePożar na terenie firmy lub w domu jest traumatycznym przeżyciem dla każdego. Podczas pożaru uwalniają się gazy powstałe po spaleniu elementów np. plastiku, gumy itp. Gazy oraz zapach spalenizny wnika w strukturę drewna, cegły oraz innych elementów strukturalnych budynku. Efekt nasila się w przypadku porowatych powierzchni. Sodowanie nie tylko usuwa naloty, okopcenia po pożarach. Naturalną cechą sody jest wywabianie przykrych zapachów spalenizny podczas czyszczenia! Po oczyszczeniu, drewno, cegła wyglądają jak nowe.

 

CZYSZCZENIE BASENÓW

zastPoolNasza bezinwazyjna technika czyszczenia, usunie wszelkiego rodzaju uciążliwe zabrudzenia i farby z basenów. W odróżnieniu od piaskowania (wielu klientów pyta o piaskowanie basenów), my nie niszczymy mienia klienta

 

 


USUWANIE ZNAKÓW POZIOMYCH

zastZnakTymczasowa organizacja ruchu na czas remontu/przebudowy drogi wymusza zastosowanie dodatkowych znaków poziomych na okres budowy. Często możemy zauważyć iż po skończonych pracach, znaki pozostają, budząc dezorientację wśród zmotoryzowanych, co może prowadzić do poważnych wypadków na drodze. Sodowanie delikatnie usuwa znaki poziome, pozostawiając asfalt w nienaruszonym stanie! Dysponujemy w pełni mobilnym sprzętem. Posiadamy duże kompresory, które w razie potrzeby, w ciągu paru godzin jesteśmy w stanie "przerzucić" na drugi koniec Polski.LOTNICTWO

zastPlaneW przeszłości, jedyną metodą usuwania nalotów i farb z poszycia samolotów było użycie chemii. Sodowanie usuwa lakier z bardzo delikatnego i cienkiego aluminium, bez uszkadzania jego warstwy ochronnej, stając się techniką najbardziej efektywną z dostępnych na rynku. Niezależne badania udowodniły iż sodowanie przyspiesza o 95% czas potrzebny na czyszczenie w porównaniu z metodą chemiczną.